Bitki Askı ve Gutter Sistemi

Drenaj oluğu sıra uzunluğu boyunca tek parça olarak sera içinde, rulo çelik saçtan seyyar rulo sac büküm hattı makinası ile şekillendirilir. Bu nedenle nakliye ve birleşim yerlerinden sızıntı problemi yoktur. Galvaniz üzeri boyalı çelik Pas ve korozyona maruz kalmaz, uzun ömürlüdür. Askı sistemi ile zeminden yükseltildiği için işçilik operasyonlarını kolaylaştırır, Nem ve hastalık kontrolü daha emniyetli sağlar. Soğuk hava ağır olduğu için sera zeminine çöke ve kök bölgesi soğuk olur, toprak seviyesinden olan yeterli yükseklik kök ve bitki gelişimi açısından daha ideal sonuç sağlar.

Taşıyıcı drenaj oluğu üretim yataklarından sızan gübreli suyun tahliyesi ve geri kulanım için toplanarak biriktirilmesini temin eder. Oluk sistemimizin kesit özelliği drenaj sularının yanlardan tahliye olacak şekilde dizayn edildiği için hastalıkların bitkilerden birbirine yayılmasını önler.

Yabancı ot gelişimi önlemek ve sıhhi bir ortam sağlamak amacıyla dokuma zemin örtüsü ile sera tabanı kaplanacaktır. 600×0,6mm ebadındaki boyalı galvanizli sacdan imal edilmiş oluk sera içerisinde sera hattı boyunca tek parça olarak imal edilmektedir 9.6 metre açıklıkta 6 sıra oluk kullanılacaktır.